Memoriál Michala Vološčuka a Karla Souřezného – 5. ročník

Dne 31.8.2019, poslední prázdninovou sobotu, proběhl na Tyršově stadionu v Roudnici n.L. již zavedený nohejbalový memoriál, věnovaný památce našich zesnulých kamarádů, Michala Vološčuka a Karla Souřezného.

Na turnaj přijelo rekordních dvanáct tříčlenných mužstev, z nichž většina jsou dobře známé tváře; po roce změřit síly a porovnat dovednosti. Díky ideální turnajové konstelaci se hrály na dvou hřištích souběžně zápasy na dva sety, ve dvou losovaných skupinách. Po odehrání systémem každý s každým ve skupině následovaly zápasy o místa mezi mužstvy se stejným umístěním ze skupin. Všechna mužstva tak sehrála v tradičně slunném a horkém počasí a přátelské atmosféře šest utkání o velký putovní pohár, diplomy a ročníkové poháry s drobnými cenami pro první tři mužstva.

K vidění byly atraktivní výměny plné bravurních zákroků, vyhecované souboje na síti i projevy respektu k nejstarším hrajícím účastníkům turnaje. Přestože se říká, že samochvála smrdí, uvedu perličku, že Sokol Roudnice B se umístil před Sokol Roudnice A, ale to je sport, a k tomu sport s kulatým míčem. Takže sportu zdar a nohejbalu zvlášť!
A díky všem zúčastněným. Rozloučili jsme se s tím, že se sejdeme znovu za rok, 29. srpna 2020, na dalším ročníku turnaje.

Fotogalerie:
Za podrobnou fotodokumentaci dění na hřištích v průběhu celého turnaje patří velký dík Mirkovi Vanžurovi.

Celkové pořadí:
1. Dolní Beřkovice
2. Trio Bechlín
3. T.J. Sokol Mnetěš
4. Lotři
5. Schalke 06
6. Hrobce
7. Podřipan Rovné
8. Libuše A
9. Podlusky
10. T.J. Sokol Roudnice B
11. T.J. Sokol Roudnice A
12. Libuše B

Na závěr je třeba dodat, že se nikdo nezranil ani nepadl horkem nebo vysílením. Už v průběhu turnaje, a zvlášť po ukončení jeho sportovní části, jsme se občerstvovali tak úspěšně a svědomitě, že nám došlo pivo a museli jsme narychlo shánět nové.

Za T.J. Sokol Roudnice