62. ročník Běhu Říp – Roudnice

Prosíme závodníky, kteří nevrátili startovní číslo, aby ho donesli do kanceláře na Tyršův stadion.

Přespolní běh Říp – Roudnice a Roudnice – Říp – Roudnice je určen pro běžce a běžkyně všech věkových kategorií a už léta patří do jarního období na přelomu dubna a května. Ani letošní 62. ročník termínově neopustil zajeté koleje v pořadí tradičních akcí roudnického Sokola. Byl naplánován a posléze i uspořádán poslední dubnovou sobotu, 29. 4. 2023. Vytrvalecký rekord na trati 15200 metrů drží od roku 1995 Miloš Smrčka z týmu Tourist Říčany časem 49:32 minuty. Mílařům na trati 8700 metrů vévodí Ivo Klesnil hájící barvy klubu AC Kablo Kladno, který v roce 1997 zaběhl čas 26:18 minuty.

start předškoláků na trati 300 m

Závod odběhlo celkem 63 účastníků ve většině kategorií. Neobsazeni zůstali mladší žáci a dorost. Na mílařské trati Říp – Roudnice (8700 metrů) byl z mužů s přehledem nejrychlejší Michal Michálek s časem 32:09. Mezi ženami se předvedla domácí naděje, teprve jedenáctiletá Štěpánka Skokanová s časem 38:24, ambiciózně nasazená do závodu s dospělými. Za zmínku stojí také patnáctiletý Jan Skokan s celkovým sedmým místem mezi mílaři. Ve vytrvalcích zaběhl jako jediný pod hodinu trať Roudnice – Říp a zpět (15200 metrů) Lukáš Hořejší ze Sahary Vědomice, s časem 59:17. Z žen tuto trať nejrychleji zdolala Lucie Němečková z Rozběháme Roudnici, v čase 1:11:44.

vítězka kategorie mílařek na trati

Rekordy tentokrát nepadaly, snad kvůli aprílovému počasí s deštěm a blátu na trati mimo město, možná i kvůli menší konkurenci ve startovním poli. Letošní závod se nesl, alespoň v pořadatelském zákulisí, v duchu nervozity z nové vlastní elektronické časomíry, vyzkoušené u nás zatím jen ve vypůjčené verzi při silvestrovském Běhu od Hasy k Hase. Za její nastavení a provoz vděčíme bratru Zdeňkovi Jíšemu. Bez jeho osobního vkladu bychom místo funkčního měřicího zařízení měli jen hardware se spoustou kabelů a nejspíš bychom časy měřili ještě ručními stopkami.

Výsledky ke stažení zde