63. ročník Běhu Říp – Roudnice

První květnovou sobotu 2024 ráno jsme byli nachystaní na Tyršově stadionu v Roudnici na 63. ročník Přespolního běhu Říp – Roudnice a Roudnice – Říp – Roudnice a v 8:00 hodin jsme začali registrovat první závodníky. Ze začátku chodili poskrovnu, přesto se jich nakonec několik desítek sešlo. Celková účast běžců byla podprůměrná (z důvodu souběhu s jiným závodem), zato počasí vyšlo parádně.

Jak je již dávno zavedeným zvykem, začalo se od nejmladších kategorií s rozběhy na dráze stadionu. Běhy na tratích 300, 600 a 900 metrů šly v rychlém sledu po sobě. Pak místo autobusu odvezlo jedno auto tři žáky ke křížku na start trati 2 500 metrů. S mírným zpožděním, ale oproti předchozím ročníkům dříve, (abychom předešli dlouhé prodlevě při doběhu) vyběhli ze stadionu vytrvalci na trať 15 200 metrů. V dalším kole dopravy na trať, tentokrát už autobusové, odjel jediný dorostenec do Aleje Sv. Čecha a všichni mílaři, startující na úpatí Řípu. V cíli se míchaly různé kategorie dospělých, což však díky předchozí registraci do čipového systému časomíry neznamenalo komplikaci.

I přes úspěšné použití elektronického měření pomocí čipů na startovních číslech je však stále co ladit a zlepšovat. Díky všem Sokolům a příznivcům na stadionu i na kontrolách v terénu, bez vás by to nešlo. Pomohla nám tradičně i Městská policie se zajištěním přechodů frekventovaných ulic.

Pavel Kautský

Výsledky – 300 metrů

Výsledky – 600 metrů

Výsledky – 900 metrů

Výsledky – 2500 metrů

Výsledky – 3900 metrů

Další výsledky budou později.

Fotogalerie

U prezence se našla náušnice ve tvaru anděla. Majitel se o ni může přihlásit na stadionu v kanceláři.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *