Atletická naděje Sokola

Dne 14. 5. 2023 se na stadionu ASK Děčín konaly Krajské přebory jednotlivců mladšího žactva a elévstva, pořádané Ústeckým krajským atletickým svazem (ÚKAS). Sokol Roudnice měl na přeborech svoje želízko v ohni. Tím byla jedenáctiletá Štěpánka Skokanová z oddílu Atletika. V tvrdé konkurenci obstála na výbornou, k tomu dokonce dvakrát.

Štěpánka začala skokem dalekým. Ze 44 dívek atletické přípravky skákala jako poslední. Ve všech pokusech měla velké nedošlapy na odrazovém prkně, což ji připravilo o vzdálenost přes 4 metry. Kdyby jí vyšel krok, mohla skočit 430 cm. Jenže na kdyby se nehraje ani v atletice. Posledním pokusem dala změřených 395 cm. I to jí stačilo na zlatou medaili v dálce.

Druhou její disciplínou byl běh na 600 m. Startovala ve 3. rozběhu, spolu s dalšími favoritkami závodu. Zaběhla skvělý čas 1:49,33, jímž překonala dosavadní rekord ÚKAS v držení Venduly Vrbové (1:50,79). I v této disciplíně získala zlato. Gratulujeme jí k dvojnásobnému triumfu. O Štěpánce Skokanové určitě ještě uslyšíme.

Štěpánku v oddíle Atletiky trénuje bratr Zdeněk Jíše, toho času v nemocnici. Tímto mu přejeme brzké uzdravení a návrat k rodině, práci i k jeho koníčkům.