Běh Labe – 10. ročník

Neděle 22. října 2023 se po propršené noci a ránu probrala do příjemného dopoledne babího léta. Na místě Běhu Labe se začali scházet běžci už před ohlášeným začátkem prezence. Většinou šlo o známé tváře z okruhu roudnických sportovních nadšenců a jejich děti, velká část závodníků přišla z ČAC Roudnice a pořádajícího Sokola Roudnice. Účast 41 závodníků byla přiměřená předchozím ročníkům. Chyběly kategorie staršího žactva a dorostu.

Délka tratí podél Labe je odstupňovaná podle kategorií. Předškolní děti běžely okruh 200 metrů, elévové a elévky mladší 460 metrů, elévové a elévky starší 880 metrů, mladší žactvo 1340 metrů, dospělí 3500 metrů. Kdo přišel, nelitoval. Doběh dospělých a vyhlášení výsledků proběhlo před polednem. Pro vítězství v kategorii mužů si přijel Michal Michálek z Mlazic. Z žen byla nejrychlejší Zuzana Dlouhá z rodinného týmu Dlouháni.

Pořádání běhu se ujala sokolská náčelnice Linda Dobiášová, zápisu v cíli a kontroly na trati se zhostily akční sestry z oddílu žen, s bratrem Tomášem Petrákem. Ceny pro vítěze připravila sestra Hana Michlová. S organizací přišel pomoci i ohlášený bratr Zdeněk Jíše, zakladatel tohoto běhu.

Pavel Kautský

Výsledková listina

Fotogalerie:

Video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *