Běh Labe – 9. ročník

Za chladného vlhkého podzimního rána v neděli 23. října nebyl pro mlhu vidět druhý břeh a most přes Labe končil v mlžné slepotě. Milovníky běhání však neodradil chlad ani mlha od příležitosti poměřit své schopnosti v dalším, již 9. ročníku zavedeného závodu, pořádaného každoročně v tomto období Sokolem Roudnice. Ti skalní čekali na nábřeží pod mostem už před příjezdem pořadatelů, aby se zapsali do startovní listiny Běhu Labe.

Na startu se sešlo dohromady 48 závodníků, což odpovídá obvyklým počtům ze závodů v letech předchozích, ačkoliv obecně klesá podíl účastníků v mladších kategoriích. Znamená to jen tolik, že dospívající mládež se přesouvá mezi dospělé a nové přírůstky dětských běžců je nestačí nahradit. Určitě je to důvod k zamyšlení, jak přimět nejmladší generaci k pohybu a přivést ji na hřiště, běžecké ovály, atletické stadiony a další sportoviště. Jak se často ukazuje na podobných závodech, dobrým příkladem dětem jsou jejich sportující rodiče.

Nejvíc bylo místních, ale přijelo také několik nadšenců z Mělníka nebo z Terezína. Nejmladšímu závodníkovi byly 3 roky a snad o něm na závodech ještě uslyšíme. Nejstaršímu je 60 let, a není to nikdo jiný, než bratr Zdeněk Jíše, ředitel závodu a trenér oddílu atletiky v Sokole Roudnice, který si rád závodní tratě zaběhne s ostatními. Jemu patří díky za přípravu a uspořádání, stejně jako sestrám sokolkám za obětavou organizační práci při samotném běhu. Bez nich by to na místě nefungovalo.

Ve všech obsazených kategoriích se bojovalo o metry na trati a vteřiny v cíli. Ty rozhodly o umístění v pořadí a zisku medailí s diplomy a drobnými cenami na prvních třech místech v každé kategorii. Výsledková listina je zde ke stažení.

Výsledky: 9-Beh_Labe-2022.pdf

Galerie: