Dění okolo stadionu

Nejen na ploše Tyršova stadionu, ale i kolem něj, se něco děje. Jako správní hospodáři se i sokolové musí starat o vlastní majetek. Není ho věru málo a všechen vyžaduje nějakou tu údržbu. I stoletý plot kolem stadionu si o ni už dlouho říkal. Sloupky z kdysi bílých cihel se drolily, pár jich už chybělo, a rezavá plotová pole s pletivem pamatovala (pro ně) lepší časy.

Nedalo se dělat nic jiného, než zařídit opravu. Nakoupit materiál bylo snadné, zajistili jsme si ho už minulý rok. V dnešní době je největší potíž se sháněním firmy, která provede dobrou práci, v přijatelném termínu a za rozumný peníz. Stavební práce podobného rázu pro Sokol a ke spokojenosti sokolů už dělala firma Klimabal. Domluvili jsme se i na opravě a dozdění sloupků novými cihlami. Hotovo bylo v květnu 2023.

Nezůstalo jen u sloupků. Drátěný plot kolem celého stadionu si žádá čištění a nátěr. A že je plotu lán skoro nekonečný, si dokážeme představit všichni. Dobře radit taky umí kdekdo. Zato najít si čas a dát se do práce rukama je těžší. Vzal si to za své bývalý starosta, bratr Tomáš Petrák. Jako aktivní důchodce je vždy připraven pomáhat tam, kde je třeba. Aby šla práce od ruky, přemluví vždy někoho z bratrů, aby mu pomohl. Tak drhnou a barví proti sobě, až jsou celí modří, jestli nebyli dřív, než začali.

Blue team má před sebou ještě moc práce, ale neztrácí dobrou náladu. Jestli půjdete někdy Sokolskou, Alejí nebo Masaryčkou a uvidíte dva modráky se štětcem a barvou, zastavte se na kus řeči. Nebo pomozte. Určitě to ocení. Třeba si taky odnesete modrou pihu pro štěstí.

Pavel Kautský

2
1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *