Jarní volejbal 4+2 – 2023

V sobotu ráno 11. 3. 2023 se sešla hrstka sokolských dinosaurů ve sportovní hale Pod Lipou, aby připravila hřiště na volejbal. Pak čekala v baru u ranní kávy, než se dostaví přihlášená družstva, která si s příjezdem dala na čas. Přijely tři dobře známé týmy: Planeta Prasat Štětí, přespolní Výletníci Louny a místní VK Déčko Roudnice.

Tento turnaj vznikl z původního Turnaje MDŽ kolem roku 1975 a může se chlubit historií jen nepatrně kratší, než jakou má podzimní Turnaj O štít 17. listopadu.

Herní systém pro tři se nabídl sám: Dvoukolové utkání každý s každým na dva sety. Vítěz dvou setů v zápase bral tři body, při nerozhodném výsledku rozhodoval závěrečný zlatý míč a body se dělily mezi vítěze a poraženého 2:1.

Turnaj se obešel prakticky bez divácké podpory, ačkoliv si každý milovník volejbalu mohl odnést krásný zážitek. Výměny byly dlouhé, zákroky hráčů obětavé a výkony družstev vyrovnané. Za zmínku stojí fakt, že turnaje se už od jeho počátku účastní stále mladá, svěží a čím dál nadějnější nahrávačka Déčka Roudnice, Marcela Kubcová.

Ke škodě turnaje lze přičíst neúčast většího počtu družstev včetně domácího oddílu volejbalu Sokola Roudnice. Dle slov snad jediné divačky právě z tohoto oddílu, za rok nebo ještě lépe už na podzim v 50. ročníku O štít 17. listopadu určitě budou hrát. Ani vy si ho nenechte ujít. Bude 18. 11. 2023. A to se pak teprve ukáže, jak se hraje volejbal v Roudnici.

Výsledky:
1. Výletníci Louny – 10 bodů
2. Planeta Prasat Štětí – 6 bodů
3. VK Déčko Roudnice – 2 body

Body z turnaje se započítávají do Volejbalového přeboru Sokolské župy Podřipské o putovní pohár.

Fotogalerie: