Kurz instruktorů lukostřelby

Znovu jsme vyjeli do Skalan v Českém ráji. Tedy jen někteří. O víkendu 17. – 18. června 2023 se zde čtyřčlenná skupina z našeho oddílu tradiční lukostřelby účastnila kurzu instruktorů 4. stupně. Kurz byl zaměřen na didaktiku výuky začátečníků a také zlepšení lukostřelecké techniky kandidátů instruktorství.

„Vědomé řízení lokte přes rameno za sebe na zem.“

Nejen s touto, ale i dalšími důležitými formulacemi, které je třeba vštěpovat adeptům lukostřeleckého umění, byli seznámeni budoucí instruktoři. V závěru kurzu získali účastníci certifikáty instruktorů lukostřelby 4. stupně, což je nejnižší trenérské zařazení v organizovaných strukturách tohoto sportu. Vedoucím kurzu, konaným pod hlavičkou LK Žebrák, byl zkušený trenér 2. stupně Martin Frélich – Kibe.

Od poloviny letošního června má tedy náš oddíl proškolený instruktorský tým, který se nabyté znalosti a dovednosti snaží předávat ostatním členům a se základy tajů lukostřelby seznamuje i zájemce zvažující vstup.

Ať to lítá!

Jan Špringl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *