Memoriál Blaženy Vavřenové – 6. ročník

V sobotu 24. září 2022 se na kurtech Tyršova stadionu opět hrál volejbal. Byl to už 6. ročník otevřeného volejbalového turnaje smíšených družstev 4 + 2 bez věkového omezení, pořádaný naší tělocvičnou jednotou na památku sestry Bláži. Opustila nás 16. dubna 2015. V roudnické tělovýchově působila víc jak půl století.

Ohledně počtu družstev jsme si i letos museli říct, že nezáleží na kvantitě, nýbrž na kvalitě. Zatímco loňského turnaje se zúčastnila tři družstva, do letošního nastoupila už jen dvě ze sedmi přihlášených. Zbytek se buď odhlásil kvůli počasí nebo prostě nepřijel. Nutno podotknout, že ranních 8°C sice nebylo ideální teplotou na hru, ale slunce proměnilo chladné ráno v krásný a příjemný den.

Hrstka přítomných se nevzdala vidiny sobotního sportu a ještě před nástupem se domluvila na systému hry. Tři utkání na dva sety, s přestávkami na občerstvení v klubu Sokol. Jak se řeklo, tak se i stalo. V takřka rodinné atmosféře odpískal všechny zápasy jako rozhodčí sám vedoucí turnaje a nestor volejbalu, bratr Vojta Válek.

Výhoda malé účasti v turnaji je jasná. Kdo chtěl hrát, ten si zahrál, a vyhráli všichni, kdo přišli. A jestli se za rok dostaví jediné družstvo, může hrát 2 + 1 beachvolejbal mezi sebou.

Pořadí:
1. Planeta Prasat Štětí

2. VK Déčko Roudnice n. L.

Fotogalerie: