Memoriál Blaženy Vavřenové – 7. ročník

Zhruba dva týdny před turnajem se jeho pořádání zdálo být jen pošetilým přáním. I přes rozeslání pozvánky s propozicemi na více než 40 kontaktů byla přihlášena jen dvě družstva. Konkurence akcí je velká, termínovka nabízí více možností. Po obdobné zkušenosti z loňska jsme byli rozhodnuti turnaj zrušit v případě, že se nepřihlásí nikdo další. Rčení: Ve třech se to lépe táhne platí i ve volejbale. Navíc ani ne týden před turnajem jedno z přihlášených družstev svou účast odvolalo a domácí oddíl volejbalu Sokola Roudnice nedal dohromady potřebných šest lidí na družstvo. Nebýt Marcely Kubcové, která k účasti vyhecovala svoje Déčko a spřátelenou Planetu Prasat ze Štětí, letošní ročník memoriálu Bláži Vavřenové by se nekonal.

Za účasti tří družstev se už turnaj dal hrát. A taky hrál. 9. září, za krásného počasí na Tyršově stadionu, dvoukolově, na dva vítězné sety v každém zápase. Volejbal to byl na úrovni, jak je zde zvykem. V průběhu turnaje se nikdo nezranil a všichni hráči i hráčky odjížděli spokojeni. Po vyhlášení výsledků a ukončení oficiální části turnaje následovalo společné posezení přátel a něco málo hudby a zpěvu v klubu Sokol.

Poděkování patří organizátorům, zejména bratrům Válkovi, Nekovářovi, Růžičkovi, Nedvědovi, Matějekovi a Novákovi. Pracovali na turnaji obětavě, bez ohledu na úsilí a čas obětovaný početně chabé hrstce účastníků. Za rok se pokusíme uspořádat v obvyklém termínu další ročník tohoto memoriálu. Pokud se však nepřihlásí víc družstev, nebudeme už asi nikoho přemlouvat a celou akci odpískáme. Sestra Bláža v nebi to jistě pochopí.

Výsledky:
1. Planeta Prasat Štětí
– 12 bodů – 8:1 na sety
2. Vlaky Ostře Sledované Praha – 4 body – 3:6 na sety
3, Déčko Roudnice n.L. – 3 body – 2:6 na sety

Fotogalerie:

Pavel Kautský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *