Memoriál Michala Vološčuka a Karla Souřezného – 6. ročník

V sobotu 29. srpna 2020 se na Tyršově stadionu v Roudnici n.L. uskutečnil již tradiční nohejbalový turnaj trojic, pořádaný na paměť dvou našich zesnulých bratrů a kamarádů, Michala Vološčuka a Karla Souřezného. Při zahájení s nástupem všech přítomných na hřišti starosta Sokola Roudnice vzpomněl jejich památku.

zahájení turnaje

Turnaj o putovní pohár sehrálo na dvou víceúčelových hřištích pořádající Tělocvičné jednoty Sokol Roudnice n.L. osm mužstev, systémem každý s každým. Odehráno tedy bylo celkem 28 utkání na dva sety. I tento ročník byl přehlídkou zvládnuté týmové taktiky a vytříbené techniky jednotlivců. Kvůli vyrovnaným výkonům mužstev často rozhodovaly o výsledném pořadí i jednotlivé míče.

ukázka špičkové techniky na síti

Krátce před letošním amatérským turnajem byl profesionálně opraven povrch obou víceúčelových hřišť, takže jsme všem hráčům poskytli kvalitní a bezpečné sportoviště. Snad i díky tomu nedošlo k žádnému zranění ani jiné citelné újmě. Stěžejní roli při pořádání turnaje sehrál jmenovitě bratr Vojta Válek, který na sobě nesl břímě turnajové organizace a jemuž musíme všichni upřímně poděkovat. Vojto, děkujeme!
Díky patří i sestře Janě Doškové za zajištění stravovacího servisu a bratru Karlovi Nedvědovi za bezchybnou výčepní obsluhu v klubu po celou dobu turnaje i během posezení po jeho ukončení.

vítězné mužstvo se svým fanklubem

K hladkému průběhu turnaje přispěla i přízeň počasí. Za dobu turnaje, navzdory obavám z předpovědi, od 9:00 do 14:30 hodin, nespadla na plochu stadionu jediná dešťová kapka a teplota pro kolektivní míčové sporty byla opravdu ideální. Prostě turnaj se povedl, všichni byli spokojeni a těší se na sedmý ročník.

Fotogalerie snímků Mirka Vanžury:

Pořádající T.J. Sokol Roudnice do tohoto ročníku nasadila jediné mužstvo, které však i v kvalitní konkurenci obsadilo v celkovém pořadí pěkné osmé místo. Proti loňskému ročníku, kdy mužstvo Sokol Roudnice B skončilo desáté a Sokol Roudnice A jedenácté, jde jednoznačně o zlepšení a správně předvídané nahrazení kvantity kvalitou. Členové výboru Sokola se po pečlivém interním vyhodnocení výsledků turnaje usnesli na společném strategickém závěru:
Výměna dvou, nanejvýš tří klíčových hráčů našeho mužstva, případně nehrajícího trenéra, by měla zajistit další růst výkonnosti a ještě lepší výsledky domácích v příštích ročnících turnaje.