Memoriál Michala Vološčuka a Karla Souřezného – 8. ročník

Sobotní mlhavé ráno 27. srpna 2022, po nočním dešti, dávalo na Tyršově stadionu v Roudnici tušit pěkný den, jako objednaný pro nohejbalový turnaj trojic, na paměť bratrů Michala Vološčuka a Karla Souřezného. Počet přihlášených mužstev do letošního 8. ročníku opět překonal předchozí léta, zapsalo se 13 mužstev. Coby pořadatelé turnaje jsme rádi za stoupající zájem o náš turnaj, jen jsme si chvíli lámali hlavy s organizací uvedeného počtu mužstev do skupin. Zvažovali jsme i možnost obětovat účast našeho mužstva a vzdát se zapojení do hry, ale situace se záhy vyřešila sama. Nakonec se dostavilo 11 mužstev, či správněji 10 mužstev a 1 družstvo, jelikož v jednom z týmů nastoupila opět žena, a mezi muži byla vidět.

Úderem 9. hodiny jsme zahájili turnaj nástupem hráčů a rozlosováním do skupin. Dvě skupiny odehrály první kolo systémem na dva sety, každý s každým ve skupině. Během prvních utkání oschly namoklé kurty. Při shodě výher rozhodoval počet vyhraných setů, počet míčů a vzájemné utkání.

Do druhého, semifinálového kola postupovaly první dva týmy ze skupin. Vítězové semifinále se utkali ve finálovém zápase. V průběhu finále intenzivně sprchlo, naštěstí déšť finalisty neodradil a zápas dohráli. Vítězem letošního ročníku memoriálu se stal, a putovní pohár převzal tým CS Schalke 06, který porazil loňského vítěze Já, ty a on(a). Vyhlášení vítězů a oficiální zakončení turnaje proběhlo v komorním (a suchém) prostředí přístřešku u klubu Sokol ve 14:45 hodin.

Hra v duchu fair – play byla plná dlouhých výměn, obětavých zákroků, soubojů na síti o každý míč i emocí. A kvalitní hrou se předvedli nejen mladší hráči, ale také sedmdesátníci. Klobouk dolů před jejich obratností, a taktickou vyzrálostí, s níž se poměřili s hráči nejméně o jednu generaci mladšími. Tady je vidět, že kdo se hýbe, ten žije. Škoda je jen slabší divácké podpory, než jakou si turnaj zasloužil.

Mezi utkáními se hráči chodili občerstvit do klubu Sokol, kde bratr Karel točil pivo a sestry podávaly párky.

Po loňském debaklu obou domácích mužstev jsme z obou vybrali dva nejlepší hráče, doplnili novou posilou, a postavili dream team, který tentokrát nezklamal naše očekávání, přestože by podle výsledků skončil v celkovém umístění na pěkném jedenáctém, tedy posledním místě. To už je tradice. Zúčastnili jsme se, a to je hlavní.

Nenechali jsme se při organizaci zaskočit ani nečekaným onemocněním bratra Vojty, kterému přejeme brzké uzdravení a návrat mezi nás. Bratr Pepa přijal nabízenou výzvu a v roli vedoucího turnaje se osvědčil. S podporou ostatních zvládl řízení turnaje na výbornou. Díky všem za pomoc i účast a na shledanou poslední srpnovou sobotu zase za rok.

Výsledky:
1. CS Schalke 06
2. Já, ty a on(a)
3. Hrobce
4. Podřipan
5. až 11. místo: Trio, Sokol Libochovice, Havana, Sumci, Podlusky, Živnůstka, Sokol Roudnice.

Fotogalerie Sokol Roudnice: