Na Věčnost odešel bratr Michl

24. srpna jsme se za všechny sportovce, ať již zemřelé, či ještě žijící, rozloučili s bratrem Zdeňkem Michlem. Zemřel po dlouhé nemoci 17. srpna 2023, v nedožitých 79 letech.

Těch sportovců jistě potkal hodně. V časném mládí hrál fotbal za Dobříň. Chytal v bráně a prý dobře. Svou vytáhlou štíhlou postavu využil v šedesátých letech ve volejbalovém oddíle. Skvělá parta, když vzpomenu jen jména Mikula, Melíšek, Lhota a další.

V osmdesátých letech pak začal hrát kuželky. To je v Roudnici sport s dlouhou tradicí. Byla tam parta věhlasná, protože úspěšná: Vavřena, Tymich, Kalous, Šimáček, Trčka. A za dob socialismu klubový život znamenal i kontakty společenské. Pamětníci vzpomínají na vzájemné návštěvy, tuhé matche i veselé večírky s kuželkáři z DDR z města Freiberg, kousek za hranicemi.

Když po listopadu 1989 obnovil činnost Sokol Roudnice, stal se Zdeněk vedoucím oddílu kuželek a tak ho většina z nás pamatuje nejvíc. Dobrý organizátor nejen sportovní činnosti, ale i prací v klubu. Takový pořádek v kuželně jako za něj dlouho nebyl.

Čeho si my sokolové můžeme zvlášť považovat, že své ženě Haně dal voný prostor pro práci v Sokole. Vždyť bez Hany Michlové by dlouhá léta nešlo pořádně nic.

A tak Zdeňku, ať Ti Svatý Petr otevře brzy nebeskou bránu. My ti slibujeme, že se budeme o Tvoji Hanu dobře starat.

Tomáš Petrák

1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *