Novoroční přebor v terénní terčové lukostřelbě 2023

V neděli 8. ledna 2023 se konal první oddílový přebor Sokola Roudnice v terénní terčové lukostřelbě. Nejednalo se o veřejný závod, ale jen o interní klání, v jehož rámci mohli zájemci z řad členů roudnického lukostřeleckého oddílu navzájem porovnat své dovednosti. Aby bylo měření sil zajímavější, byli pozváni i kamarádi z jiných lukostřeleckých klubů, a to z LK Sokola Dobřichovice a z Pražských větví. Celkem se na trati utkalo 13 borkyň a borců (šest domácích a sedm přespolních).

Pravidla přeboru vycházela z regulí terénní terčové lukostřelby definovanými mezinárodní asociací World Archery (WA), byť byla uzpůsobena možnostem začínajícího roudnického oddílu. Na trati bylo připraveno 10 terčů o průměru 40 cm a na každý se střílelo z jiné vzdálenosti, od 10 do 32 metrů. Závodníci ve třech až čtyřčlenných skupinách trať prošli dvakrát, přičemž při jedné obchůzce každý z nich vystřelil na jeden terč tři šípy. Během jednoho soutěžního kola tedy každý lukostřelec vystřelil 30krát, během celého závodu 60krát.

Počasí bylo k organizátorům milostivé, ovšem nejen díky tomu se první akce tohoto typu uspořádaná lukostřeleckým oddílem vydařila. Přispěla k tomu i dobrá nálada, kterou si všichni účastníci a účastnice přivezli s sebou. O přestávce mezi jednotlivými koly se mimo jiné opékaly buřty, vařil čaj na ohni a po skončení závodu došlo i na posezení při kytaře.

Díky všem zúčastněným! A zejména „Vápnovi“ – jednomu z členů roudnického oddílu, který zajistil pro přebor vhodnou a opuštěnou lokalitu a při přípravě trati a jejího zázemí využil část vlastního vozového parku od dodávky po čtyřkolku.

A kde se přebor konal? Z výše uvedeného důvodu budiž souřadnice jeho místa oddílovým tajemstvím.

Jan Špringl

One thought on “Novoroční přebor v terénní terčové lukostřelbě 2023

1. Vladimír Gavriněv Reply

Za Lukostřelecký oddíl Sokola Dobřichovice děkuji Honzovi Špringlovi a jeho kamarádům za pozvání a za pohostinství na pečlivě a velmi dobře připraveném závodu na krásném místě.
    Rádi přijedeme znovu a budeme svědky dalšího rozkvětu LO Sokola Roudnice.
    Vladimír Gavriněv