Olympijský běh 2024

T-Mobile Olympijský běh v Roudnici nad Labem, který se 19.6.2024 poprvé uskutečnil na Tyršově stadionu pod záštitou T. J. Sokol Roudnice, přinesl všem účastníkům nejen napětí a sportovní zážitky ze závodu, ale také dobrý pocit z podpory České olympijské nadace. Účast 84 dětských závodníků a 60 dospělých přinesla významný finanční příspěvek na pomoc mladým sportovcům.

Dětské závody se odehrály na dráze stadionu. Všichni malí běžci si užili skvělou atmosféru a povzbuzování od rodičů a přátel. Dospělé závody měly širší rozsah, běžely se po okrajových částech Roudnice, se startem a cílem opět na stadionu. Za pořadatele určitě stojí za zmínku mimořádné společné odstartování hlavního závodu ve vysílání Radiožurnálu Českého rozhlasu, při němž naráz vyběhly na tratě tisíce běžců v 90 místech po celé České republice.

Závodníci měli možnost společně se rozcvičit s profíkem a také posilnit a osvěžit čerstvým ovocem, věnovaným městem Roudnice. Malí běžcí měli na ploše stadionu k dispozici skákací hrad, kde si mohli mezi závody hrát. Napjatou atmosféru na startu uvolňoval klaun s červenou bambulí na nose, míchající se mezi běžce všech kategorií. Pro fanoušky byly připraveny stánky s občerstvením. I když nám náladu mezi závody trochu zkazila průtrž mračen, která vyplnila pauzu mezi běhy dětí a dospělých, celá akce nakonec proběhla zdárně, s pozitivním ohlasem. 

Hlavní ceny pro vítěte věnovala firma Alpine Pro a předával je Martin Doktor, olympijský vítěz a mistr světa v rychlostní kanoistice. Jako bonus vylosoval ještě jednoho šťastného výherce mobilního telefonu. O skvělou hudební tečku za tímto vydařeným dnem se postarala kapela Salon rubín.

T-Mobile Olympijský běh v Roudnici nad Labem zajistil radost všem zúčastněným. Byl nejen sportovním podnikem, ale také společenskou událostí, spojující roudnickou sportovní komunitu. Těšíme se na další ročník!

Eva Nevečeřalová

Výsledky TOB Roudnice 2024

Fotogalerie:

Video:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *