Propozice 60.ročníku běhu Říp-Roudnice 8.5.2021

PROPOZICE

60. ročníku přespolního běhuŘíp – Roudnice nad Labem

a Roudnice nad Labem – Říp – Roudnice nad labem

DATUM:              Sobota 8. května 2021

MÍSTO:              Tyršův stadion Sokolská 1284

413 01 Roudnice n.L. (adresa přihlášek )

tel.412 871 595 ,

e-mail: info@sokolroudnicenl.cz

PREZENCE:      od 8,00 do 8,45 hodin -žactvo a dorost,

ostatní do 9,30 hod.

STARTOVNÉ:   dospělí 50,- Kč, děti 30 Kč.

KATEGORIE                                                    ROČNÍK             TRAŤ

Předškolní                                        2016 a mladší       300m(1xTS)

Elévové mladší                                 2013 – 2015          600m (2xTS)

Elévové starší                                   2011 – 2012          900m(3xTS)        

Mladší žactvo                                   2008 – 2010         1 800m

Starší žactvo                                     2006 – 2007         2 500m

Dorost                                              2003 – 2005         3 900m

Žákovské kategorie a dorost jsou hodnoceny a vyhlášeny samostatně

Hlavní závody:

                   VYTRVALCI         muži, ženy 2002 a starší        15 200m

                   MÍLAŘI                  muži, ženy 2002 a starší          8 700m

Mílaři, muži a ženy jsou rozděleny do kategorií veteránů IAAF:

DESETILETÉ  ČLENĚNÍ: muži a ženy běží a jsou hodnoceni společně

                   A (   do 34 let)                                    ročník1987 – 2002

                   B ( 35 – 44 let)                                    ročník1977 – 1986

                   C ( 45 – 54 let)                                     ročník1967 – 1976

                   D ( 55 – 64 let)                                     ročník1957 – 1966

                   E ( 65 – 74 let)                                      ročník1947 – 1956

a muži ještě:

                   F( 75 – 84 let)                                       ročník1946 a starší

jen tři nejrychlejší ženy z obou závodů (kategorie vytrvalkyně a mílařky) budou vyhlášeny samostatně .

================================================

TRAŤOVÝ REKORD

 15 200 metrů – Smrčka Miloš Tourist Říčany1995 – 49:32

8 700 metrů – Klesnil Ivo AC Kablo Kladno 1997 – 26:18

CENY : První tři závodníci v každé kategorii obdrží upomínkové ceny a diplom, podmínkou je start minimálně tří závodníků, jinak budou hodnoceni v nejblíže nižší kategorii.

FINANČNÍ ODMĚNY: budou vyplaceny za první tři místa a nejlepší časy v absolutním hodnocení (výše podle počtu účastníků),v hlavních závodech vytrvalců ( 15200 m) a mílařů (8700 m ).

ČASOVÝ POŘAD:

       Čas:     Kategorie:                     Trať :                  Místo startu:

9,00  Předškolní                     300 m                            Tyršův stadion

9,15  Elévové mladší              600 m                   Tyršův stadion

9,30  Elévové starší                900 m                            Tyršův stadion

9,40  Mladší žactvo                1 800m                 U křížku

9,40  Starší žactvo                  2 500m                 U křížku

        10,00  Dorost                           3 900m                 Alej. Sv.Čecha

        10,35  Mílaři – M, Ž                  8 700m                 Hora Říp

        10,45  Vytrvalci-M, Ž               15 200m               Tyršův stadion

DOPRAVA :k místu startu je zajištěna doprava od Tyršova stadionu.

 9,15 hodin pro startující na1 800 a 2 500 metrů

 9,45 hodin pro startující na 3 900 a 8 700 metrů.

ŠATNY :v prostoru Tyršova stadionu, včetně sociálního zařízení a občerstvení.

TRATĚ: trať pro nejmenší – 1 kolo na Tyršově stadionu

tratě 600 a 900 m – běžecká dráha Tyršova stadionu (2 a 3 kola),

1 800 a 2 500 m – po silnici, parkem,závěr ulicemi města na Tyršův stadion.

3 900, 8 700 a 15 200 m-zvlněný profil s táhlými klesáními a stoupáními, částečně rovina, po polních cestách a závěr po trati1 800 m.

POZOR:každý závodník je povinen dodržovat v zájmu své bezpečnosti pravidla silničního provozu a pokyny pořadatelů.

Všechny závodníky srdečně vítá a přeje jim úspěšný závod

výbor Tělocvičné jednoty Sokol Roudnice nad Labem.

Více informací na www.sokolroudnicen.l.cz

PŘEHLED vítězů jednotlivých kategorií

I.   1928 Chotěbořský   SKV     Žižkov            II. 1929 Chotěbořský               SKV Žižkov   

III.1930 Žák                AC Sparta                    IV.1931 Frankl                          SK H.Praha

V. 1932 Žák                AC Praha                     VI.1933 Bloman                      VŠ Praha

VII. 1934 Hron             VŠ Praha                     VIII.1935 Hron                         VŠ Praha

IX.1936, Hošek            SK Kladno                  X. 1937 Hošek                          SK Kladno

XI. 1938 Hošek            SK Kladno                  XII.1939 Černý                        JS Praha

XIII.1940 Hošek          SK Kladno                  XVI.1976 Koliha                     RH Ústí n.L.

OD ROKU1977  BYL ZÁVOD ROZDĚLEN NA DVA HLAVNÍ

8 700 m15 200 m
1977PelikánSCHZ LovosiceMládekSCHZ Lovosice
1978PelikánSCHZ LovosiceVachSCHZ Litvínov
1979MachainSparta PrahaKolihaRH Ústí n.L.
1980PelikánSCHZ LovosiceMládekSCHZ Lovosice
1981PelikánSCHZ LovosiceKolihaRH Ústí n.L.
1982PelikánSCHZ LovosiceZwiefelhofferRH Ústí n.L.
1983BělohlávekSCHZ LovosiceJelínekSL.Liberec
1984VarholaSokol ZálezlyMayerSpol.Neratovice
1985TrejbalSCHZ LovosicPechekNová Včelnice
1986TrejbalSCHZ LovosiceMayerSpol.Neratovice
1987TrejbalSCHZ LovosiceMalýSlavoj Úštěk
1988MusilSlavoj Úštěk MalýSlavoj Úštěk
1989ČížekSp.Praha 4ŠulcSCHZ Litvínov
1990ČížekSp.Praha 4ŠulcSCHZ Litvínov
1991LadnarSp.Roudnice n.L.ŠulcSCHZ Litvínov
1992MalýSlavoj ÚštěkKadlecSlavoj Úštěk
1993DiusZL.Ústí n.L.ChramostaAC Rumburk
1994ŠajgalAC Poldi KladnoMráčekKPBKÚ Mělník
1995Klesnil J.AC Poldi KladnoSmrčkaTourist Říčany
1996Klesnil I.AC Poldi KladnoVinšAC Poldi Kladno
1997Klesnil I.AC Poldi KladnoDunkajAC Rumburk
1998MichálekSokol MělníkChramostaAC Rumburk
1999MichálekSokol MělníkKlesnil I.Kablo Kladno
2000Klesnil I.Kablo KladnoMálekVeltrusy
2001MichálekSokol MělníkWiplerAK Bílina
2002ŠajgalAC KladnoLedvorskýHC Ob.Hv.Pha.
2003MichálekSokol MělníkLencakrb. Koberovy
2004MichálekSokol MělníkMinaříkJiskra Harachov
2005SvobodaHvězda PardubiceMichálekSokol Mělník
2006MichálekSokol MělníkBeranLoko Trutnov
2007MichálekSokol MělníkBeranLoko Trutnov
2008MichálekSokol MělníkBeranLoko Trutnov
2009MichálekSokol MělníkDaňkoTriclub
2010MichálekSokol MělníkVeberTatra Chodov
2011MichálekSokol MělníkMinařík PetrAK Zlín
2012BurešLiga 100 PrahaDaňkoLabe Triklub
2013MichálekSokol MělníkŠtukbauerHospic Kralupy
2014 Svoboda Mojmír Hvězda Pardubice RektorModřany
2015Bureš MartinSokol Kbely ChramostaJABOJA Team
2016Michálek MichalMlaziceChramostaJABOJA Team
2017Martin BurešSokol KbelyPetr HatinaSokol Cítov
2018Svoboda MojmírHvězda PardubiceFlébl VlastimilAO Spartak Vrchlabí
2019Svoboda  MojmírHvězda PardubiceUnger JosefLitvínov
 NEKONAL SE !