Smutná zpráva

Poslyšte smutnou zprávu: 16. března 2023, 15 minut po půlnoci, v den svých 89 narozenin, zemřel velký sportovec a nadšenec, čestný člen Horolezeckého oddílu Roudnice n.L. , pan Antonín Zima.

Mladší ročníky ho asi neznají. Ještě zhruba před deseti lety, dokud býval jůra, jezdil s lezci často do skal. Za život měl vylezeno velké množství čtyřtisícovek a na kajaku splul všechny řeky v Čechách i na Slovensku. Dodával k tomu: „Ty už nikdo nesjede, protože na některých jsou už přehrady.“

Vedl si přesnou evidenci a fotodokumentaci svých vylezených cest a výprav. Třikrát jsem s ním byl v Tatrách na zimním lezení se Spartakem Ústí, to mu bylo okolo 77 let a lezl s námi mlaďasy jako druholezec. V deníčku má i jeden světový rekord. Ve svých 63 letech byl nejstarším člověkem, který vylezl na Aconcaguu (6961 m n. m.), nejvyšší horu Ameriky.

Tak ať je mu dobře v horolezeckém nebi. 🌄 Tondo, R.I.P.

Jirka Krejza
člen HORCE