Svatba na stadionu

I v dnešní době se lidé žení a vdávají. Na rozdíl od minulosti dnes pořádají svatby na nejrůznějších místech. Pro každého je atraktivní jiné prostředí a fantazii se meze nekladou. Není výjimkou svatební obřad na zámku, v galerii moderního umění, v parku, na louce u lesa, ani ve skalách. Jednu zajímavou a svéráznou svatbu zažil v neděli 25. září 2022 i Tyršův stadion.

A kdo se to u nás ženil a kdo vdával? V oddíle sportovní gymnastiky mužů máme (překvapivě) už nějakou dobu pár. Teď možná nejeden čtenář významně zvedá obočí, ale není to tak, jak to vypadá. Ten pár je z pohledu heterosexuála zcela tradiční, takže laskavý konzervativní čtenář může klidně nechat obočí dole. Pár tvoří bratr Jiří a sestra Jana, nyní už sezdaní manželé. Fakt se vzali. A jestli někdo nevěřícně kroutí hlavou, ať s tím klidně taky přestane. Ti dva jsou bratr a sestra jen v sokole, takže v klidu, všechno je v pořádku a žádný problém se nekoná.

A jaká že ta svatba byla? Přece sokolská! Bratr Jiří si bral sestru Janu. Pozvali si na to farářku, sehnali pěvecký sbor, naložili utopence do láku, navařili guláš, napekli cukroví, přivalili sudy piva, postavili stan a stoly s lavicemi kolem, nanosili nádobí. Z gymnastických kruhů udělali svatební bránu, pod ní si slíbili lásku, úctu a věrnost. Paní farářka je přímo pod kruhy oddala s takovou noblesou, jako by to bylo v kostele. Bosá nevěsta se vznášela jako víla na palouku, ženich se dmul hrdostí a oba rozdávali spokojené úsměvy na všechny strany. Ale taky nejedna slza štěstí ukápla. K tomu jim sbor hrál a pěl, až se tráva zelenala.

Všeho bylo plno, stoly se prohýbaly, svatebčani se bavili a ochutnávali dobroty. Pak přišlo na řadu cvičení. Gymnasti se převlékli, nebo taky ne, a střídali se na nářadí, dokud jim stačily síly. Bylo se na co dívat a došlo i na veletoč. Každý, kdo mohl, předvedl co umí. Byla bradla, hrazda i kruhy, a kdo z hostů chtěl, ten si je vyzkoušel. I ženich ukázal něco ze svých gymnastických dovedností, za což sklidil zasloužený potlesk obecenstva. Někteří běhali, jiní tančili, další v páru nacvičovali akrojógu a všem bylo fajn až do večera.

Já tam taky byl; dobře jedl, hodně pil, a trochu i pocvičil.

Pavel Kautský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *