Velikonoční běh do schodů – 27. ročník


Tradičně chladná a větrná Květná neděle ani letos neodradila malé ani velké běžce od účasti na Velikonočním běhu do schodů. Přišlo jich celkem 47, z toho 30 dětí a dorostu, a 17 dospělých.

Kvůli uzavření Malých stupňů z důvodu nestabilního zdiva terasy Kulturního domu Říp musela být trať přeložena na Velké stupně. Naštěstí vedou ze Rvačova na Husák schody dvoje. Změna měla vliv na profil tratě. Převýšení zůstalo stejné, pouze větší část jednotné tratě vedla ulicí Rvačov, s cílem opět na Husově náměstí před Kulturním domem Říp.

Pořadatelů ze Sokola Roudnice bylo dostatek na startu, v cíli i na trati a všechno šlapalo jako hodinky. Intervalový start závodníků po jedné minutě poskytl dostatek prostoru k měření času a zápisu výsledků. Zaběhnout trať se odhodlali i starosta jednoty s náčelníkem. Před polednem přeťal cílovou čáru a uzavřel pole závodníků poslední běžec, jímž byl startér závodu, Zdeněk Jíše.

Zázemí pro prezenci závodníků a start poskytla opět ideálně situovaná kancelář Coworking na náměstí Jana z Dražic. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo díky Říp o.p.s. neplánovaně ve vyhřátém foyeru Kulturního domu Říp. Pomlázek a čokoládových vajec bylo dost pro všechny a nejlepší tři v každé kategorii si odnesli diplom. Ukázalo se, že nejen mezi dospěláky, ale i mezi dětmi je celá řada ostřílených závodníků, kteří bojovali o každou sekundu.

Pavel Kautský

Výsledková listina

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *