Výsledky Běhu Od Hasy k Hase 2022

Týden před jubilejním 40. ročníkem Hasy bylo přihlášeno asi 20 lidí a zdálo se, že větší zájem o silvestrovský běh nebude. Nápor zájemců přišel dva dny před závodem a poslední atleti se registrovali online ještě ráno těsně před zahájením nebo i osobně rovnou u prezence. Trať Hasy nakonec absolvovalo 121 zapsaných běžců a běžkyň. Několik dalších se vydalo na trať mimo závod, na vlastní pěst, třeba s hůlkami nebo se psem.

Nezvykle teplé počasí na silvestrovké dopoledne dávalo šanci vychutnat si naplno běh i dosáhnout dobrého výsledku. Jen krátce po startu došlo ve shluku k nebezpečné situaci. Kluzké bláto na trati zkomplikovalo řazení běžců a několik z nich se jen se štěstím vyvarovalo pádu a kolize s ostatními.

Z mužů byl nejrychlejší Jan Moraveček (2001) z CSG Triteam s časem 18:07,11. Z žen doběhla do cíle nejdříve Alexandra Loškoski (1994) v čase 20:51,46. Dosavadní rekordy trati odolaly. Mužský nejlepší čas 16:41 z roku 1989 stále drží Pavel Čížek, ženský rekord s časem 20:29 z roku 2019 patří Simoně Nekolové.

Děkujeme Povodí Labe za nezištně poskytnuté zázemí pro závodníky a pořadatele v objektu na komorách. Vhodnější místo přímo na trati bychom těžko hledali. Díky patří i Městu Roudnice za poskytnutí městských strážníků a jejich pomoc při zajištění bezpečnosti závodu v silničním provozu.

Přípravy 40. ročníku se v pořadatelském zákulisí nesly především v duchu zkoušky a ladění moderního systému elektronického měření času. Od ručních stopek jsme se za 40 ročníků běhu dostali k měření pomocí bezdrátové čipové technologie. Časomíru RaceMeter včetně nezbytné podpory poskytli sokolové z Terezína. Výstup časomíry v podobě výsledkových listin jsou ke stažení zde:

Beh-okolo-Hasy-vysledky-podle-kategorie-pohlavi.pdf

Beh-okolo-Hasy-absolutni-poradi.pdf

Video zde:

Fotogalerie:

Pavel Kautský

One thought on “Výsledky Běhu Od Hasy k Hase 2022

  1. admin Post authorReply

    Jménem pořadatelů se omlouvám všem nedočkavcům, kteří by rádi viděli výsledky na webu dříve, než jim uschnou boty, nejlépe okamžitě a střelhbitě. Při zpracování výsledků se vyskytlo několik nesrovnalostí, které před jejich zveřejněním musíme opravit.
    Jsme lidé s vlastními životy, rodinami, potřebami a zájmy, pořádání všech běhů, včetně toho silvestrovského, je pro nás jaksi navíc a neplynou z něj žádné výhody. Přesto to děláme znovu a znovu, ve svém volném čase.
    Díky za pochopení.
    Pavel Kautský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *