Zachraňme naše kino!

Přestože jsem zdejší náplava, po 45 letech v Roudnici bych za hezčí a živější město duši dal. Myslím, že s tímhle postojem ji předkové zdejších usedlíků budovali. Do výstavby kina dali stovky sokolů desítky a stovky hodin „brigádnické“ práce a nemalé peníze ze svých úspor. To, že nám všem se podařilo dívat, jak budova chátrá víc jak 70 let, není dobrou vizitkou města ani nás občanů po celý čas. Opadává omítka, topení je dobré tak do léta a hlavně do kina zatéká.

Uznali jsme loni ve výboru T. J., že kryt střechy je nutno kompletně zrekonstruovat. Nějaké peníze jsme našetřili, něco máme přislíbeno z Ústeckého kraje, ale ještě značné prostředky chybí. Rozhodli jsme se proto požádat Vás, občany, o jakýkoli příspěvek a vyhlašujeme finanční sbírku na náš transparentní účet u KB číslo 115-1268050257/0100. Jako variabilní symbol použijte 1212 (číslo popisné budovy kina) a text Dar – kino do zprávy pro příjemce. Chtěli jsme zajistit možnost vkládat i hotové peníze přímo v bance, ale poplatek (125 Kč!) není možno prominout. Takže pokud byste chtěli darovat opravdu jen něco málo, domluvte se jako skupina s někým, kdo vlastní bankovní účet a ten příspěvek za všechny pošle.

Věříme, že přestože většina z Vás na střechu nikdy neuvidí, budete mít dobrý pocit, že i drobný dar pomůže odvrátit podstatné chátrání. Děkujeme za Vaši laskavost.

Tomáš Petrák
starosta T. J. Sokol Roudnice