Jak budeme fungovat v roce 2021?

To ví asi jen Pán Bůh. Ani my, věkovití sokolové, jsme si nikdy nemysleli, že se země a národ dostane do takového srabu, v němž si nikdo neví rady. A tak jsme jen, jak to šlo, chodili za dobrého počasí otevírat branku na stadion. Myslím, že pár běžců a gymnastů to ocenilo. Další možnosti bohužel za této totální uzávěry nemáme. Rádi bychom zachovali alespoň to málo. Vzhledem k tomu, že stadion ráno chodím otevřít sám, a ne vždy vstanu dost brzy nebo mám volno, nemůžu garantovat otevření přesně v 8 hodin. Proto bychom byli rádi, když budete mít zájem o dřívější otevření, než je dosud, abyste nám nechali vzkaz ve schránce před brankou.

Uzavřené tělocvičny pro nás znamenají finanční úsporu za nájem ve 3. základní škole. Naproti tomu nám ale chybí příjmy z pronájmu našich sportovních ploch. Ostatní výdaje, jako je plyn, elektřina a voda, je třeba platit stále. Proto jsme závislí i na příjmech z členských příspěvků. Drželi jsme je delší dobu na velmi rozumné výši, a tak doufáme, že nám nebudete mít za zlé, když vás, členy T. J., o zaplacení během jara i na letošek požádáme zas. Můžete se stavit na stadioně v kanceláři a zaplatit hotově anebo poslat bankovním převodem na náš účet u KB č. 30130471/0100. Částka tedy zůstává stejná jako vloni. Žáci, dorost a senioři od 65 let věku 700,-Kč, dospělí 1000,-Kč. Jako variabilní symbol použijte první část rodného čísla před lomítkem, do zprávy pro příjemce napište svoje jméno a příjmení.

Za tuto pomoc budeme vděčni. Můžeme vám slíbit, že aspoň na stadioně začneme cvičit hned, jak se udělá trochu snesitelnější počasí. Myslím, že všichni bez rozdílu budeme mít jistě dobrý pocit, když se nám přes nepřízeň situace podaří udržet fungování jednoty do lepších časů.

Tomáš Petrák
starosta T. J. Sokol Roudnice nad Labem