Stavba stadionu

Vlastní stavba sokolského stadionu v Roudnici nad Labem byla slavnostně zahájena 10.5.1924 výkopem starosty T.J. a župy Podřipské, MUDr. Antonína Blažky, podle vítězného návrhu pražských architektů Františka Strnada a Kamila Roškota. Stavbě předcházela veřejná sbírka, z níž se práce financovaly, další prostředky byly získány příspěvky od členské základny, odsouhlasené valnou hromadou v roce 1924. Povinností členů bylo také odpracovat na stavbě stadionu stanovený počet hodin. Na stavbě se podíleli i dobrovolníci mimo členskou základnu Sokola, žáci měšťanských škol a studenti vyšší hospodářské školy. Stavba byla dokončena v roce 1925, 28. června byl stadion slavnostně otevřen sokolským sletem župy Podřipské. V roce 1926 pak byly postaveny budovy uzavírající stadion. Ten byl ke stému výročí narození zakladatele Sokola pojmenován po Dr. Miroslavu Tyršovi.

Stadion dnes

Stadion má od roku 2006 běžeckou dráhu s umělým povrchem, letitá škvára nesplňovala soudobé požadavky na běhání po dráze. Dráha je po retopingu z roku 2017. Dále přibyly atletické sektory a víceúčelová hřiště s umělými povrchy. Dvě hřiště s povrchem Conipur jsou určena pro volejbal, volejbal a další míčové hry, jedno hřiště s umělou trávou pro malou kopanou, florbal, tenis a další sporty. Renovace hřiště s umělou trávou byla provedena v říjnu 2019.
Stadion je volně a zdarma přístupný pro veřejnost v období od denně od 15.3. do 30.4. a od 1.9. do 15.11 v době 8:00 do 18:00 hodin, od 1.5. do 31.8. v době od 8:00 do 20:00 hodin. V době od 8:00 do 16:00 hodin mají přednost školy pro výuku. Za drobný poplatek si lze u správce půjčit atletická náčiní, míče, sítě atd.
Organizované akce spolků a dalších subjektů je třeba domluvit a objednat s předstihem v kanceláři stadionu.