Sportoviště stadionu

sportovní sektory stadionu
  1. Atletická dráha
  2. Travní plocha stadionu
  3. Skok vysoký
  4. Skol daleký
  5. Koulařský sektor
  6. Diskařský sektor
  7. Oštěpařský sektor, hod granátem
  8. Gymnastický sektor
  9. Šplh
  10. Kurt volejbal / nohejbal
  11. Kurt volejbal / nohejbal
  12. Víceúčelové hřiště – umělá tráva
  13. Kuželna
  14. Posilovna

Tyršův stadion dnes

Stadion má od roku 2006 běžeckou dráhu s umělým povrchem, letitá škvára nesplňovala soudobé požadavky na běhání po dráze. Dráha je po retopingu z roku 2017. Dále přibyly atletické sektory a víceúčelová hřiště s umělými povrchy. Dvě hřiště s povrchem Conipur (na ploše stadionu) jsou určena pro volejbal, nohejbal a další míčové hry, jedno hřiště s umělou trávou (mezi objektem kina a halou SPORT-STAR) pro malou kopanou, florbal, tenis a další sporty. Renovace hřiště s umělou trávou byla provedena v říjnu 2019. Retoping povrchů v ostatních sektorech byl proveden v říjnu 2021.

stadion dnes

V areálu stadionu udržuje převážně v letní sezóně oddíl gymnastiky dospělých gymnastický sektor s dvěma hrazdami, kruhy a bradly. Oddíl kulturistiky zde využívá vlastní posilovnu a oddíl kuželek kuželnu s automatickými stavěči. Kuželnu lze po dohodě s kuželkáři pronajmout na určitý čas pro menší skupiny, např. rozdělené školní třídy.
Budova kuželny dostala v březnu 2022 tepelnou izolaci střechy a novou střešní krytinu.

Stadion je volně a zdarma přístupný pro veřejnost v období od denně od 15. 3. do 30. 4. a od 1. 9. do 15. 11. v době 8:00 do 18:00 hodin, od 1. 5. do 31. 8. v době od 8:00 do 20:00 hodin. V době od 8:00 do 16:00 hodin mají přednost školy pro výuku. Za drobný poplatek si lze u správce půjčit atletická náčiní, míče, sítě atd.
Organizované akce spolků a dalších subjektů je třeba domluvit a objednat s předstihem v kanceláři stadionu.

areál stadionu v zástavbě z ptačí perspektivy

1924 – stavba stadionu

Vlastní stavba sokolského stadionu v Roudnici nad Labem byla slavnostně zahájena 10. 5. 1924 výkopem starosty T. J. a župy Podřipské, MUDr. Antonína Blažky, podle vítězného návrhu pražských architektů Františka Strnada a Kamila Roškota. Stavbě předcházela veřejná sbírka, z níž se práce financovaly, další prostředky byly získány příspěvky od členské základny, odsouhlasené valnou hromadou v roce 1924. Povinností členů bylo také odpracovat na stavbě stadionu stanovený počet hodin. Na stavbě se podíleli i dobrovolníci mimo členskou základnu Sokola, žáci měšťanských škol a studenti vyšší hospodářské školy. Stavba byla dokončena v roce 1925, 28. června byl stadion slavnostně otevřen sokolským sletem župy Podřipské. V roce 1926 pak byly postaveny budovy uzavírající stadion. Ten byl ke stému výročí narození zakladatele Sokola pojmenován po Dr. Miroslavu Tyršovi.

červen 1924 – stavba stadionu