Rozvrh obsazení stadionu
Ceník pronájmu sportovišť Tyršova stadionu a půjčovné náčiní
Sportoviště stadionu
- Atletická dráha
- Travní plocha stadionu
- Skok vysoký
- Skol daleký
- Koulařský sektor
- Diskařský sektor
- Oštěpařský sektor, hod granátem
- Gymnastický sektor
- Šplh
- Kurt volejbal / nohejbal
- Kurt volejbal / nohejbal
- Víceúčelové hřiště – umělá tráva
- Kuželna
- Posilovna
Tyršův stadion dnes
Stadion má od roku 2006 běžeckou dráhu s umělým povrchem, letitá škvára nesplňovala soudobé požadavky na běhání po dráze. Dráha je po retopingu z roku 2017. Dále přibyly atletické sektory a víceúčelová hřiště s umělými povrchy. Dvě hřiště s povrchem Conipur (na ploše stadionu) jsou určena pro volejbal, nohejbal a další míčové hry, jedno hřiště s umělou trávou (mezi objektem kina a halou SPORT-STAR) pro malou kopanou, florbal, tenis a další sporty. Renovace hřiště s umělou trávou byla provedena v říjnu 2019. Retoping povrchů v ostatních sektorech byl proveden v říjnu 2021.
V areálu stadionu udržuje převážně v letní sezóně oddíl gymnastiky dospělých gymnastický sektor s dvěma hrazdami, kruhy a bradly. Oddíl kulturistiky zde využívá vlastní posilovnu a oddíl kuželek kuželnu s automatickými stavěči. Kuželnu lze po dohodě s kuželkáři pronajmout na určitý čas pro menší skupiny, např. rozdělené školní třídy.
Budova kuželny dostala v březnu 2022 tepelnou izolaci střechy a novou střešní krytinu.
Stadion je volně a zdarma přístupný pro veřejnost v období od denně od 15. 3. do 30. 4. a od 1. 9. do 15. 11. v době 8:00 do 18:00 hodin, od 1. 5. do 31. 8. v době od 8:00 do 20:00 hodin. V době od 8:00 do 16:00 hodin mají přednost školy pro výuku. Za drobný poplatek si lze u správce půjčit atletická náčiní, míče, sítě atd.
Organizované akce spolků a dalších subjektů je třeba domluvit a objednat s předstihem v kanceláři stadionu.
1924 – stavba stadionu
Vlastní stavba sokolského stadionu v Roudnici nad Labem byla slavnostně zahájena 10. 5. 1924 výkopem starosty T. J. a župy Podřipské, MUDr. Antonína Blažky, podle vítězného návrhu pražských architektů Františka Strnada a Kamila Roškota. Stavbě předcházela veřejná sbírka, z níž se práce financovaly, další prostředky byly získány příspěvky od členské základny, odsouhlasené valnou hromadou v roce 1924. Povinností členů bylo také odpracovat na stavbě stadionu stanovený počet hodin. Na stavbě se podíleli i dobrovolníci mimo členskou základnu Sokola, žáci měšťanských škol a studenti vyšší hospodářské školy. Stavba byla dokončena v roce 1925, 28. června byl stadion slavnostně otevřen sokolským sletem župy Podřipské. V roce 1926 pak byly postaveny budovy uzavírající stadion. Ten byl ke stému výročí narození zakladatele Sokola pojmenován po Dr. Miroslavu Tyršovi.