Krajský slet v Roudnici

08. 06. 2024
Celý den

Tyršův stadion
Sokolská 1284, Roudnice n.L.

Česká obec sokolská se připravuje na XVII. všesokolský slet. Do Prahy se sokolové sjedou v týdnu od 30. 6. do 5. 7. 2024, aby se představili veřejnosti ve Fortuna Areně v Edenu s dvanácti hromadnými skladbami. Motto akce zní: Slet spojuje. Další program nabídne průvod centrem Prahy, mši v katedrále svatého Víta, slavnostní zahájení a sokolské nastudování Lucerny v Národním divadle nebo pódiová vystoupení v centru a speciální večer Sokol Gala v O2 areně s ukázkami sportů.

Vyvrcholením sletových příprav před celostátním sletem v Praze, budou krajské slety. Jejich cílem je spojit české sportovní prostředí v regionech; propojit komunity i generace. Pro konání sletu v Ústeckém kraji byl vybrán Tyršův stadion tělocvičné jednoty v Roudnici n.L. Pořadatelem krajského sletu je Sokolská župa Podřipská. Očekává se účast 500 až 800 cvičenců.

Sletové stránky ČOS