60. ročník Běhu Říp – Roudnice

Výsledková listina zde ke stažení

Jubilejní 60. ročník Přespolního běhu Říp – Roudnice a Roudnice – Říp – Roudnice se konal dne 2. 10. 2021; sice o rok a půl později než měl, ale dočkali jsme se ho.

Na přípravu a organizaci nejnáročnější závod z celého roku dopadl výtečně, ačkoliv v počtu startujících byl spíš slabším průměrem. Celkem 59 zúčastněných běžců ve všech kategoriích není na poměry takového podniku nijak moc. Jako kdyby i startovní pole, od vykulených benjamínků, s notnou dávkou rodičovské podpory na trati, po ostřílené veterány přespolních běhů, mělo respekt z úctyhodné šedesátky v řadě. Na nadšení a odhodlání jakéhokoliv závodníka to však nebylo nijak znát. Všichni zúčastnění se prali o každý metr trati a o každou příčku umístění ve své kategorii. Pro řadu nejmladších byl start v našem běhu v životě první možností v životě, kde mohli nasát závodní atmosféru a utkat se podle atletických pravidel se svými vrstevníky. Ale jak je známo, největší boj svádí často běžec sám se sebou. O této mnohokrát poznané a léty ověřené pravdě se mohli přesvědčit také osamocení běžci v některé z vypsaných kategorií.

Přestože počasí první říjnovou sobotu vyšlo na výbornou, pokusíme se, bude li to možné, vrátit závod v příštím roce do jeho původního jarního termínu. Tak tedy za půl roku na shledanou. Přijďme si dokázat, že Běh Říp – Roudnice ani v jednašedesáti nepatří do důchodu, ale je neodmyslitelnou součástí termínovky závodů.

Za T. J.Sokol Roudnice n.L.

Fotografie: T. J. Sokol Roudnice