Memoriál Michala Vološčuka a Karla Souřezného – 7. ročník

V sobotu 28. srpna 2021 se na Tyršově stadionu v Roudnici n.L. uskutečnil další ročník nohejbalového turnaje trojic, věnovaný památce našich kamarádů nohejbalistů, Michala Vološčuka a Karla Souřezného. Přihlásilo se a dostavilo rekordních 12 mužstev. Zahájení turnaje proběhlo v 9 hodin nástupem všech účastníků. Vysoká účast si vyžádala přizpůsobení herního systému – díky dvěma rovnocenným kurtům hrály souběžně dvě skupiny po šesti mužstvech na dva sety. Vítěz utkání získal 3 body, remíza byla hodnocena 1 bodem. V celkovém hodnocení rozhodoval poměr setů / poměr míčů / vzájemné utkání. Ze skupiny postoupila dvě nejlepší mužstva do finále. Ostatní mužstva hrála o umístění v celkovém pořadí.

Značně nejisté počasí se i tentokrát vydařilo a celý turnaj se odehrál bez deště. Odehraných 38 utkání prověřilo nejen všechny hráče po fyzické i psychické stránce, ale také organizační schopnosti pořadatelů. Účastníkům patří poděkování za dodržování časového harmonogramu. Turnaj byl ukončen v 15:45 hodin opět společným nástupem s vyhlášením výsledků a předáním cen. Nikdo z účastníků nebyl zraněn ani jinak postižen. Jak jsme již zvyklí, i letos měla hra vyšší úroveň než v uplynulých letech. Pouze rostoucí trend domácích z minulého ročníku se nepotvrdil; bohužel. Vedení pořádající T. J. bude muset přijmout tvrdá opatření ke zlepšení a přistoupit k avizované výměně tří klíčových hráčů v obou mužstvech. Jinak to lepší nebude.

Vítězné mužstvo Já, ty a on(a) na snímku bylo vlastně družstvem díky jediné účastnici turnaje.

Výsledky:
1. Já, ty a on(a)
2. Tropikana
3. CS Chalke 06
4. NK Michalovice
5. Rudná T. J. Sokol Nebušice
6. T. J. Sokol Libochovice A
7. Nekopové
8. Havana Club
9. Podřipan Rovné
10. T. J. Sokol Libochovice B
11. T. J. Sokol Roudnice A
12. T. J. Sokol Roudnice B

Všichni doufáme, že příští rok opět setkáme poslední sobotu v srpnu na dalším ročníku našeho memoriálu.
Děkujeme Petrovi Vanclovi, Láďovi Pokornému a Mirkovi Vanžurovi za filmovou, zvukovou a obrazovou dokumentaci.

Archiv fotografií Mirka Vanžury:

Video z turnaje – MIS Roudnice