Olympijský den letos oslaví během i Roudnice nad Labem (16. září 2020)

T-Mobile Olympijský běh, který byl několikrát v řadě zvolený nejlepší běžeckou akcí roku, zamíří opět, už potřetí, také do Roudnice. Akce je přesunuta z původního červnového termínu na středu 16. září 2020, kdy přesně v jeden okamžik oslaví společně desítky tisíc běžců na 90 místech po celé České republice mezinárodní Olympijský den. Všichni, kteří se chtějí do akce zapojit, se mohou už nyní přihlásit na www.olympijskybeh.cz. Startovné je až do konce března za zvýhodněnou cenu.

Kdy jindy se zapojit do oslav Olympijského dne, než v roce olympijských her v Tokiu. Navnadit se na atmosféru letní olympiády je letos možné už o měsíc dříve, a to rovnou pohybem. Olympijská myšlenka prostřednictvím běhu ožívá již přes třicet let a může u toho být každý. Stačí běžecké boty a chuť vyrazit na připravené trasy. Po celé zemi se uskuteční na 90 běžeckých akcí. Mezi nimi nebude chybět ani závod v Roudnici nad Labem, který nabídne trasu na 5,2 nebo 10,4 kilometru. Připraven bude i závod pro děti do 15 let o délce 500 a 1000 metrů.

Všechny běhy rozmístěné na devadesát míst po celém Česku budou mít jeden společný cíl – jako jeden tým odstartovat najednou v 18. hodin, a to přímo z éteru Českého rozhlasu Radiožurnálu. Všechny běhy se konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, který je zároveň výročím založení Mezinárodního olympijského výboru. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů už před 33 lety legendární běžec Emil Zátopek.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. V roce 2019 vybrali běžci společně pro Českou olympijskou nadaci přes 384 tisíc Kč.

Registrace do všech závodů probíhají na www.olympijskybeh.cz. Startovné začíná na 150 Kč. Děti do 15 let běží v rámci dětských závodů zdarma.