Sokol pro děti

Sokol se může chlubit bohatou historií, ale bez dětí by neměl žádnou budoucnost. Jsme si toho vědomi a věděl to už zakladatel Sokola, Miroslav Tyrš.

Co všechno mohou v novém školním roce u nás v Sokole děti navštěvovat? Vybrat si můžete především podle věku dítěte, a dále podle jeho zájmu a předpokladů. Začínáme (téměř) od kolébky. Už 160 let.

Cvičení rodičů a dětí

Jedná se o cvičení, kde se učí základním dovednostem menší děti spolu s rodiči. Cvičí se na písničky, hrají se kolektivní hry, hry s míčem a hry na rozvoj pohybu a motoriky v dětském kolektivu.
Odehrává se na stadionu a v tělocvičně na 3. ZŠ.

Vedoucí: sestry Marie Dygrýnová a Jana Petráková
Věk: 2 až 4 roky
Kdy: každou středu od 17:00 do 18:00 hodin
Začátek cvičení: 14. 9. 2022
Přihlášení nejlépe osobně na stadionu na začátku cvičení nebo e-mailem na info@sokolroudnicenl.cz.

Cvičení pro předškolní a mladší školní děti

Jedná se o všeobecnou sportovní průpravu, kolektivní hry, hry s míčem a hry na rozvoj pohybu a motoriky v dětském kolektivu. Děti se učí základy gymnastiky, seznámí se s tělocvičným nářadím, zkouší dělat kotouly a další cviky.
Odehrává se na stadionu a v tělocvičně na 3. ZŠ.

Vedoucí: sestry Danuše Horáková, Hana Pěnková a Lenka Samohrdová
Věk: předškolní děti + 1. a 2. třída
Kdy: každou středu od 17:00 do 18:00 hodin
Začátek cvičení: pozor, změna, až od 19. 10. 2022
Přihlášení e-mailem na info@sokolroudnicenl.cz.

Žáci – všestrannost

Jedná se o všestrannou průpravu na všechny sporty pro chlapce. Kluci cvičí na různém nářadí – zkouší kruhy, hrazdu, skákají přes kozu i na trampolíně, dělají opičí dráhu nebo hrají míčové hry a florbal, hází míčkem.

Vedoucí: bratr Tomáš Petrák
Věk: 6 až 11 let
Kdy: každé úterý od 18:00 do 19:00 hodin
Začátek cvičení: 13. 9. 2022
Víc vám řekne cvičitel na č. tel. 732585295.

Sportovní gymnastika

Ano, v roudnickém Sokole máme i dětský oddíl sportovní gymnastiky. Cvičí se na koberci, kladině, hrazdě a přeskok přes švédskou bednu nebo kozu. Tato gymnastika je výhradně pro děvčata.

Vedoucí: Zdena Lísková, Linda Dobiášová, Lucie Košinárová
Věk: přihlásit se mohou dívky ve věku 4,5 až 7 let, děvčata by již měla být samostatná.
Kdy: každý čtvrtek od 17:00 do 19:00 hodin
Začátek cvičení: 8. 9. 2022
Jak se přihlásit? Přijďte 8. září na hodinu gymnastiky do tělocvičny 3. ZŠ ve Školní ulici. Děvčata zde rovnou cvičí. Jedná se pouze o výběr gymnastek, kde děti na první hodině ukážou, jak jsou pohybově nadané. Budeme rádi, pokud se u nás ukážete. Bohužel nelze vzít všechny. Cvičení je náročnější, trenérů je málo a dětí hodně. Pro podrobnosti zavolejte cvičitelce na č. 721200760.

Atletika

Oblíbená atletika samozřejmě pokračuje i v tomto školním roce.
Jde o klasický oddíl atletiky, kde se děti zabývají tréninkem obvyklých lehkoatletických disciplín s individuálním zaměřením na rychlost, vytrvalost a techniku provedení. Nejčastější jsou běhy od sprintu po střední vytrvalostní tratě, skok vysoký a dálka.

Vedoucí: bratr Zdeněk Jíše
Věk: přihlásit se mohou všechny děti 1. až 9. třídy
Kdy: každé úterý a čtvrtek od 16:30 do 18:00 hodin
Začátek cvičení: 1. 9. 2022
Přihlásit se můžete u vedoucího oddílu telefonem na č. 603447605 nebo emailem na atletika@sokolroudnicenl.cz.

Pohybová akademie

Profesionálně vedený tréninkový koncept Adama Rybáře zaměřený na všestranný pohybový rozvoj.
Více informací na https://www.prod.facebook.com/pohybovaakademie.rce/ nebo na tel. 724906040.