Volejbal O štít 17. listopadu – 49. ročník

V sobotu 19. listopadu 2022 přišlo první letošní mrazivé ráno. Zdálo se, že mrzne i ve sportovní hale Pod Lipou, kde Sokol Roudnice připravoval hřiště na volejbalový turnaj smíšených družstev 4+2. Pak se do haly opřelo slunce, možná i v hale zatopili a rychle se ohřála.

Na 49. ročník turnaje O štít 17. listopadu se sjelo sedm družstev. Pro turnajové klání se tento nelogický počet ukázal na třech hřištích jako ideální stav. Šest družstev mohlo hrát a hráči zbývajícího sedmého pískat. Nikdo tak ani na okamžik nezahálel. Po rozlosování a společném nástupu s úvodním slovem vedoucího turnaje, nestora volejbalu, bratra Vojty Válka se začalo rovnou hrát podle rozpisu systémem každý s každým a turnaj šlapal jako hodinky. Nebyl čas ztrácet čas. Nebýt krátkých přestávek, hráči by se nestihli ani občerstvit v baru nad halou.

Všechna družstva odehrála šest zápasů po dvou setech. Rozdíly mezi družstvy nebyly na pohled nijak výrazné. Na poměry amatérského volejbalu byla k vidění kvalitní hra s prvky ligové úrovně, z níž byl zasvěcenému divákovi zřejmý cílený a pravidelný trénink týmů s nabíháním nahrávačů, zrychlováním hry střílenou nahrávkou a vykrýváním prostoru při smečích.

Turnaj byl ukončen v odpoledních hodinách po spočtení výsledků a vyhlášení pořadí. Roli favorita turnaje potvrdil Kaktus Louny. První tři družstva převzala poháry, pro všechna zúčastněná družstva byl připraven diplom, symbolická láhev sektu a tradiční čokoláda Studenstská pečeť, jako připomínka původního určení turnaje z roku 1971.

Výsledky:
1. Kaktus Louny – 18 bodů
2. Suché dásně Litoměřice – 15 bodů
3. Planeta prasat Štětí – 12 bodů
4. Mlaďoši Liběšice – 9 bodů
5. Déčko Roudnice n.L. – 5 bodů
6. Felíci Ústí n.L. – 3 body
7. Budyňáci – 1 bod

V soutěži o putovní pohár Sokolské župy Podřipské za rok 2022 získalo první místo družstvo Planeta prasat Štětí, na druhém místě se umístilo Déčko Roudnice n.L. Oběma družstvům se vyplatila účast ve všech třech bodovaných turnajích. Na třetím místě skončil Kaktus Louny.

Jarní volejbal se uskuteční 11. března 2023 v hale Pod Lipou. *
Memoriál Blaženy Vavřenové ve volejbale na Tyršově stadionu je plánován na 9. září 2023.
Na 50. ročník turnaje O štít 17. listopadu je v hale Pod Lipou zamluven termín 18. listopadu 2023. *
* … za předpokladu, že hala Pod Lipou bude v provozu.

Fotogalerie:

One thought on “Volejbal O štít 17. listopadu – 49. ročník

1. Vojta Válek Reply

DÍKY…, za účast, předvedené výkony a tím i propagaci volejbalu. Chtěl bych poděkovat všem spoluorganizátorům i sponzoru akce fy. REMAX. Tradice nás jistě v r. 2023 spojí…., to je cesta vzájemné spolupráce a životního stylu 21. století. Pohodu, životní optimismus a pevné zdraví všem přeje Vojta Válek – vedoucí turnaje.