Vylepšujeme posilovnu

Před časem nás oslovil pan Zdeněk Maštalíř, roudnický guru a legenda kulturistiky. Jelikož skončil s komerčním provozem vlastní posilovny, rozhodl se zbavit části jejího vybavení. Přišel s nabídkou, která se neodmítá. Nabídl nám odprodej činek a projevil zájem o prohlídku posilovny na Tyršově stadionu. Nebyl tu zdaleka poprvé, ale od posledně uběhlo asi už dost let.

Dlouho jsme neváhali. Doba našeho přemýšlení byla kratší, než jaká stačí sokolu k střemhlavému letu za potravou. Přijali jsme. Pan Maštalíř nám navrhl konkrétní úpravy pro zlepšení cvičení a zvýšení bezpečnosti, všechno do detailu vysvětlil a nadiktoval, co budeme potřebovat k úpravám. Jak řekl, tak bylo. Bývalý hudební pavilon, kde v době před elektrickým ozvučením hrával orchestr, za časů Spartaku Roudnice přestavěný na posilovnu, doznal nové prvky vybavení.

Největší změnu prodělal stojan na dřepy s činkou. Po úpravě je z něj dřepovací klec, která umožňuje bezpečné odhození činky z ramen nejen po správně provedeném dřepu, ale i při nevydařeném pokusu. Součástí rámu je nyní uložení kotoučů na trnech. Tím pádem nepřekáží samostatné stojany a v posilovně je o trochu víc místa pro lidi. Stroje bude možné otočit tak, aby cvičenec mohl sám kontrolovat techniku posilovacího cvičení v zrcadlech.

Společnými silami jsme pořídili potřebné konstrukční železo a obrobili ho podle zadání. Jeden udělal to, druhý ono, třetí zase tamto. Finální práci ale bylo třeba udělat přímo na místě v posilovně, protože hotová klec by neprošla dveřmi. Pod vedením a s pomocí pana Maštalíře nám najatý svářeč svařil novou konstrukci. Zbývá několik nátěrů barvy a nikdo nepozná, že to kdy bylo jinak.