Oddíl tradiční lukostřelby v Sokole Roudnice existuje od září 2022.

Při tradiční lukostřelbě se používají luky bez mířidel, stabilizátorů, závaží a jiných doplňků, které jsou typické pro sportovní či olympijskou lukostřelbu. Lukostřelec při ní využívá pouze svou zkušenost a instinkt.

Členové oddílu používají vlastní vybavení. Pro potenciální zájemce o vstup do oddílu, kteří ještě nemají jasno v otázce, zda je tradiční lukostřelba „pro ně“, máme připraveny luky s nízkou libráží k vyzkoušení střelby pod vedením nejzkušenějších z nás. Stačí zavolat a domluvit se na termínu.

Oddíl je smíšený a jeho členy mohou být pouze osoby starší 15 let.

Trénujeme dvakrát týdně: od dubna do října na sokolském stadionu a od listopadu do března je jeden každotýdenní trénink na stadionu a jeden v tělocvičně ZŠ ve Školní ulici.

Někteří z nás se účastní soutěží pořádaných svazem 3D lukostřelby, které jsou přístupné všem jeho registrovaným členům. Více na: http://www.3darchery.cz/
Kontakt na vedoucího oddílu: Jan Špringl, 778 500 798